TvorivoObjavte radosť z vlastnej tvorby!

Inšpiratívne vychytávky do kuchyne

Publikované 04.05.2018 v 09:38 v kategórii Skrášlite si domov, prečítané: 16x

Vytvorte si podmienky na to, aby bolo aj vo vašej kuchyni veselo, tvorivo a hravo. Kto vraví, že pobyt v kuchyni musí byť nudný a je nutné ho vždy iba pretrpieť? Inšpirujte sa našimi dnešnými tipmi, ako si to aj v kuchyni užiť a vytvoriť z nej zaujímavý životný priestor.


Základom je veselá stena


Fádnym stenám pri súčasnej ponuke tapiet či originálnych tabuliek a dekorácií už dávno odzvonilo. A v kuchyni to platí dvojnásobne. No povedzte, kam sa viac hodia veselé tapety s koláčikmi, ovocím či inými dobrotami? Človeku sa začnú zbiehať slinky už len pri pohľade na ne. A pokiaľ si trúfate, stenu v kuchyni si ozdobte vlastnou maľbou.


Zdroj: https://www.tapetymix.sk/fototapeta/tapeta-lizatka-29176


Zdroj: https://www.tapetymix.sk/fototapeta/tapeta-lizatka-29176


Milé dekorácie pre malý priestor


Bojujete s malou kuchyňou? Aj malý priestor vie byť šik. V súčasnosti sú často kuchynské kúty súčasťou jedálne, prípadne rovno aj obývačky, preto sa snažíme vtesnať do kuchynského priestoru čo najviac užitočných pomocníkov. Čo takto si vyrobiť na koreničky netradičnú poličku do trojuholníka s tromi samostatnými poličkami, ktorá nielenže veľmi dobre vyzerá, ale hlavne plní svoj účel odkladacieho priestoru naozaj atypickou formou? Za nás hovoríme veľké áno.Zdroj: https://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuchyne/885019/premena-malej-kuchyne-inspirujte-sa-detailami


Hraví pomocníci


Pokiaľ máte deti, viete, že originálne aranžmá samotného jedla je niekedy viac rozhodujúce ako samotné jedlo. A priznajme si, nielen deti zaujmú atypické tvary volského oka na tanieri, chobotničky vytvorené z párkov, vlasy na chlebíku vytvorené z cukety špirálovačom či originálne domáce sušienky so vzorom, ktoré pripravíte raz-dva vďaka milému embosovanému valčeku. Vďačnými pomocníkmi pri zdobení jedál sú aj klasické vykrajovačky na cesto. Vyzerať srdiečko či hviezdu zo salámy a tvrdého syru trvá chvíľočku a výsledný efekt vás a vašich hostí bude baviť.Keď si okolo seba vytvoríte inšpiratívne prostredie, niekedy vás to samo popoženie k tomu, aby sa vaša kreativita prejavovala aj pri samotnom kuchtení a pečení. Veď predsa umelecké diela nemusia vznikať iba v ateliéroch :)


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?